Wielopoziomowe grillowanie z Weberem – ciekawe ruszty do grilla

Zbliża się impreza grillowa na kilkanaście osób? Czy wiesz, jak sprawnie i szybko grillować dania, aby każdy z zaproszonych gości został obsłużony w tym samym czasie? Zapewne masz problem z niewystarczającą powierzchnią grilla, zwłaszcza, jeśli musisz zastosować różne techniki grillowania, które zajmują poszczególne strefy ciepła. Jest dosyć łatwe rozwiązanie tego problemu i wcale nie chodzi o kupno większego grilla. Często wystarczy zaopatrzyć się w specjalne ruszty do grilla, które umożliwiają wielopoziomowe grillowanie.

Ruszt do grilla do podgrzewania potraw

Standardowe powierzchnie grillowania mieszczą się najczęściej w przedziale od 0,26  m2 do 0,33 m2 i nieraz  głowimy się, jak pomieścić potrawy na jednym ruszcie, aby wszystko ugrillować na czas. Warto wiedzieć, że każda profesjonalna marka grillowa wprowadza dodatkowy ruszt dla zwiększenia powierzchni grillowania. Jest to ruszt do podgrzewania, umiejscowiony w wyższej partii przestrzeni piekarnika. Taki ruszt – w zależności od modelu grilla i producenta – występuje w różnych rozmiarach.

Często ruszt do podgrzewania nadal jest niewystarczający z uwagi na różne parametry i funkcje grilla: głębokość piekarnika, długość, szerokość, kształt itd. Nie mniej jednak stanowi niezbędnik organizacyjny i jest bardzo funkcjonalny. Po grillowaniu potraw przekładamy je na ruszt podgrzewający, aby dochodziły do siebie w mniejszej temperaturze metoda pośrednią, a na ruszt grzewczy kładziemy następne porcje mięsa czy warzyw.

Wielopoziomowe grillowanie z marką Weber

Marka Weber znana jest z innowacyjnych pomysłów ułatwiających grillowanie i problem zbyt małej powierzchni również rozwiązała. Jako jedyny producent grilli Weber wprowadził akcesorium do grillowania wielopoziomowego. Dzięki temu akcesorium można niemal w całości wykorzystać przestrzeń cieplną piekarnika. Akcesorium ma składaną konstrukcję, którą wyposażyć można w dodatkowe elementy.
Ruszt do wielopoziomowego grillowania

Ruszt do grilla z kilkoma poziomami

ruszt do grillowania wielopoziomowego 1
Ruszt do grillowania wielopoziomowego

Konstrukcja składa się ze stelaża ze stali nierdzewnej, na którym zaczepić możemy następujące akcesoria:

  • szpadki do szaszłyków
  • ruszt do udek
  • kosz do warzyw perforowany

Dzięki tym akcesoriom możemy grillować nie tylko podstawową potrawę, ale również wiele dodatków.

weber_baner2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *