Myślenickie grillowanie z Weberem.

 

Poranne przygotowania i oczekiwanie na pierwszą degustację.

DSC03843

 

W Myślenicach koło Krakowa  na promenadzie galerii Dekady  na wprost Tesco w dniu 8 maja  miała miejsce  akademia grillowania firmy 4prestige z Weberem. Darmowa degustacja dań grillowanych na grillach marki Weber ściągnęła licznie przechodniów, osoby zaanonsowane wydarzeniem, przypadkowych niedzielnych klientów i wizytujących galerie handlową.

DSC03854

Dania przygotowywano na dwóch grillach gazowych Weber Spirit E 320 i Genesis E 330, grillu węglowym Performer Original GBS ( wersja Master Touch z dodatkowym składanym blatem ) i wędzarki Weber typu Smokey Mountain Cooker 57 cm. pod okiem profesjonalisty kucharza Weber Pana Juliana. Każdy zainteresowany możliwościami grillowania na weberowskim sprzęcie  miał okazję prześledzić cały proces i zdegustować efekt smakowy  przyrządzanych dań. A zapowiadana przez Pana Juliana prezentacja urozmaiconego  menu była pokusą dla wielu uczestników pokazu.

DSC03883

Pierwszym poczęstunkiem były placki ziemniaczane przygotowane na grillu Genesis, na patelni żeliwnej metodą bezpośrednią  na ruszcie GBS. Danie gorące prosto z ruszta  dodatkiem sosu, receptury P. Juliana wzbudziło zachwyt degustatorów i pierwsze pochwały. Smak zupełnie odmienny od tych przyrządzanych na kuchni domowej. Czyżby manipulacja temperaturą pieczenia możliwą na grillach Weber i manipulacja czasem pieczenia były sekretem do osiągnięcia  wspaniałego smaku?

Nie mniej jednak  zaostrzony apetyt skierowany był na bardziej wyrafinowane dania w trakcie przygotowywania:

DSC03856

karkówkę wędzoną w wędzarni na ruszcie z dodatkiem igliwia i liści laurowych,

 DSC03907

stek wołowy w stopniu wypieczenia medium na ruszcie GBS z modułem Sear Grate.

Zaskakujące możliwości smakowe dań na grillach Webera.


Przed atrakcją pokazu P. Julian zaskoczył wspaniałymi potrawami: curry na bazie ryżu (mieszanka pokrojonych warzyw z ryżem)

DSC03884

i  bigosem przyrządzanym w woku systemu GBS na grillu Genesis,

DSC03870

roladkami z piersi kurczaka z nadzieniem moreli i sera pleśniowego, przyrządzanymi metoda posrednia na grillu Weber E Spirit.

DSC03866

DSC03865

Po każdej  ocenie smakowej potraw, zasłużenie wzbudzał zainteresowanie weberowski sprzęt,  z jego nieznanymi dla degustatorów dotychczas możliwościami wykreowania  tak wspaniałych smaków.

DSC03890

Uważniej przyglądano się grillom i ich technologicznymi rozwiązaniami Weber.

Stek wołowy masłem borowikowym atrakcją akademii.

Atrakcją akademii był niewątpliwie stek z leżakowanego mięsa wołowego zaserwowanego z masłem borowikowym.

DSC03897

Grillowanie przeprowadzono na grillu węglowym z modułem   GBS,  w postaci żeliwnej kraty Sear Grate. Co ciekawscy gapie uważnie obserwowali przygotowanie grilla do uruchomienia. Uwagę przyciągała sama operacja rozpalania brykietu, przy użyciu  komina-rozpalacza, bez którego szybkie rozpalenie i uzyskanie wysokiej temperatury koniecznej do grillowania bezpośredniego  (przez odmierzenie wsadu) byłoby niemożliwe.

DSC03853

DSC03874

Cztery kawałki mięsa grillowano w temperaturze 250 stopni Celsjusza nad żarem (bezpośrednio) przez około 3-4 minut na jednej stronie, 2-3 minut na drugiej.

DSC03908

Stek w stopniu medium, zachwycał soczystością, aromatem i nade wszystko specyficznym  smakiem na granicy surowości i dopieczenia.

DSC03894

Wędzona karkówka.
Od samego początku pokazu  zainteresowanie  przyciągał dym wydobywający się z wędzarki Weber i sama ciekawość procesu wędzenia. Nasuwa się sugestia, iż domowe wędzenie dla podgórskich mieszkańców było nieobce. Wędzono na zamoczonych drewienkach, podpalanych brykietem przez około 5 godzin w temperaturze ponad 100 stopni w  zakresie Smoke.

DSC03896

Do wędzenia przygotowano dwa zamarynowane kawały karkówki.Pod koniec wędzenia sprawdzano temperaturę mięsa sondą marki Weber.

DSC03895

Po wędzeniu karkówkę do degustacji podawano w  postaci skrojonych plastrów, wabiących kolorem i soczystością z dodatkiem grillowanych młodych  ziemniaków i innych dodatków warzyw.

DSC03900

Serwowane danie niczym w wersji obiadu, cieszyło się niesłabnącym powodzeniem.

DSC03905
DSC03906

Deserowe gofry z borówkami.   
Na zakończenie akademii  jako pożegnalny deser podawano gofry z polewą  o smaku śmietankowo- czekoladową z posypem  borówek.

DSC03892

DSC03893

Gofry przyrządzano na grillu Genesis GBS używając do tego celu  formy gofrowej jako wkładu GBS. I nawet podczas tego epizodu przygotowania  przebiegło poruszenie jak nieograniczone  możliwości kulinarne odsłania grillowanie na grillach Weber.
Akademia obsłużyła liczną rzesze uczestników, uzmysławiając jednocześnie jak fantastyczną przygodą i eksperymentem w dziedzinie smaku  jest grillowanie, które zaraża swoja pasją i rodzi  z roku na rok coraz bardziej olbrzymie zainteresowanie pośród nas wszystkich, optujących za zdrowym  przygotowaniem potraw.

weber_baner2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *