Akademia Grillowania Weber 2017

Niewątpliwie wydarzeniem tego miesiąca jest inauguracja sezonu grillowania 2017 z Akademią Grillowania, zorganizowaną przez firmę Weber w dniu 17.02.2017 r. Akademia miała miejsce w Grodzisku Mazowieckim koło Warszawy w hotelu Cyprus o antycznej dekoracji wnętrz, a sceneria grillowania była wyśmienicie wkomponowana w antyczne patio hotelu. W namiotach ustawiono szereg grilli Weber: trzy gazowe serii Spirit E 320 oraz grill węglowy najwyższej półki – Performer DeLux.

Nowości w ofercie Weber

Akademię rozpoczęto przedstawieniem kompendium charakterystyki wyrobów Weber i  prezentacją serii nowych produktów firmy Weber, z których na szczególną uwagę zasługują:

  • nowy model grilla węglowego Kettle Plus 47 cm (określany jako mały Master Touch),
  • nowa seria środków czyszczących,
  • stolik do grilla węglowego 57 cm
  • znakomity nowy ekologiczny brykiet węglowy Weber w opakowaniu o wadze 4 lub 8 kg.

DSC04366

Sztuka grillowania

W części kreatywnej Akademii uczestnicy w trzech zespołach, puszczając wodze fantazji, wymyślali dodatki do podstawowej potrawy pierwszego seansu grillowania: grillowanego steka Rib Eye. Posługiwali się przy tym przygotowanym przez gremia kulinarne zestawem wszelakich warzyw i owoców.

Dla przykładu pierwszy zespół zaproponował dodatki w postaci mieszanki grillowej warzyw z woka, salsy, kompozycji jabłek karmelizowanych i pieczonych oraz samych korzennych warzyw.

Jabłka pocięto w szóstki i zmieszano z ananasem lub w innym wariancie – jabłka przyprawiono świeżą kolendrą, czerwoną papryką chilli i posypano zdartą skórką cytryny. Każdą kompozycję zawinięto w folię aluminiową i grillowano metodą pośrednią przez 10 minut. Do polania całości potrawy, zaoferowano stopione wędzone masło z chilli i masło z zielonym pieprzem.

Stek pocięto w kawałki 2,5 centymetrowe i tuż przed grillowaniem posypano solą, by się skarmelizowała podczas zetknięcia z gorącym rusztem. Dłuższe pozostawienie soli na steku spowodowałoby jej higroskopijne działanie i pozbawiłoby steka miękkości. Steki grillowano metodą bezpośrednią. Steki ugrillowano w wariancie rare i medium.

Każdemu zespołowi przydzielono opiekuna kulinarnego, który czuwał nad sprawnością prac i prawidłowością przepisów.

 

W czasie drugiego seansu grillowania grillowano wędzone żeberka. Do  degustacji żeberek jako dodatek ugrillowano warzywa z woka . Dla wzmocnienia smaku całość serwowano z sosem barbecue. Finałem akademii było grillowanie owoców morza – przegrzebków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *